KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14488345
nr 1448 8345
Gottfried Sträng
(1894-1967), Sverige
Oljemålning, Marin. Signerad G Sträng. Olja på duk, 45x60cm, yttermått inklusive ram: 61x75cm
Gottfried Emanuel Sträng, svensk målare född 1894, död 1967.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 14 februari 2022
kl 18:11:35
200 kr
250 kr
300 kr
400 kr
Gottfried Sträng
Läs mer om Gottfried Sträng